Przejdź do treści

Eko kredyt nowa forma pożyczek

  • przez

Troska o środowisko naturalne jest koniecznym wymogiem dzisiejszych czasów. Coraz więcej jest na rynku nowych technologii, które pozwalają na spełnianie naszych podstawowych potrzeb bytowych, ale też troszczenie się o środowisko naturalne. Tyle tylko, że są one dość kosztowne.

Co na to banki

Większość banków, które funkcjonują na rynku, oferuje nowe instrumenty finansowe, w postaci pożyczek z atrakcyjnym oprocentowaniem czy marżami, które przeznaczone są na konkretny cel. Z preferencyjnych zasad można skorzystać, aby sfinansować wyposażenie domu w nowoczesne technologie grzewcze, czy wydać na wybudowanie całego domu energooszczędnego, a nawet zakup samochodu hybrydowego. Trzeba dodać, że zaostrzają się przepisy, które obowiązują budujących domy, do 2021 roku dom będzie musiał mieć praktycznie zerowe zużycie energii.

Kredyty z dotacją

Bycie Eko z pewnością się opłaca tyle tylko, że początkowy wkład w inwestycje jest zdecydowanie wyższy. Można oczywiście skorzystać z szeregu dotacji. Na rynku dostępny jest i sprawnie działa rządowy program mój prąd, oferujący dopłaty do instalacji paneli słonecznych. Gminy oferują własne dotacje, głównie do wymiany pieców centralnego ogrzewania. Zapowiadane podwyżki cen prądu sprawiają, że inwestycje w ekologię cieszą się coraz większym powodzeniem. Niestety, przy każdej dopłacie wymagany jest wkład własny. Na te oczekiwania odpowiadają banki, które przygotowały szeroką ofertę kredytów, bardzo różnych, a zespolonych praktycznie tylko zawartym w nazwie Eko.

Czy warto skorzystać z oferty banku

Jak w każdym innym przypadku, tak i w tym konieczne jest przejrzenie kilku ofert i porównanie ich ze sobą. Zwłaszcza że banki udostępniają niewielkie pożyczki, ale i kredyty hipoteczne, za które można wybudować dom ekologiczny w całości. Warunkiem jest często wykazanie określonego zużycia energii przez nasz dom i określenie, na co konkretnie ma być przeznaczony kredyt.

Eko kredyt – na co konkretnie

Jest kilka grup produktów, które możemy sfinansować z pożyczki, w zależności od typu urządzeń, które chcemy kupić. Środki możemy przeznaczyć na zminimalizowanie strat ciepła, modernizacje urządzeń grzewczych, wymianę oświetlenia czy systemy oczyszczania wody. Równie chętnie banki proponują pożyczki na zakup ekologicznych środków transportu. Niewielka kwota wystarczy, aby zakupić hulajnogę elektryczną, rower zasilany dodatkowo energią elektryczna czy skuter. Możemy też zakupić auto, pod warunkiem, że będzie ono miało silnik elektryczny lub hybrydowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *