Przejdź do treści

Jak znaleźć dodatkowe źródło dochodu?

  • przez

Jeśli w Twoim domowym budżecie stale brakuje pieniędzy, a każdy dodatkowy wydatek mocno obciążą portfel, być może najwyższa pora na znalezienie dodatkowego źródła dochodu? Nawet jeśli Twoje zarobki wystarczają na pokrycie miesięcznych wydatków, dodatkowy zarobek może być dobrym pomysłem – pozwoli na oszczędzanie większych kwot i zapewni zabezpieczenie na wypadek nieplanowanych wydatków. Kto wie, być może uda Ci się zarobić na swojej pasji? Poznaj pomysły na to, jak znaleźć dodatkowe źródło dochodu.

Dlaczego warto znaleźć dodatkowe źródło dochodu? 

Wydaje się, że większość osób w Polsce pozyskuje pieniądze tylko z jednego źródła – najczęściej jest to praca na etacie dla jednego pracodawcy. Biorąc pod uwagę, że aż 14% Polaków zarabia najniższą krajową pensję, a mediana zarobków jest sporo niższa od prezentowanej przez GUS średniej pensji (5164 zł brutto), poszukiwanie dodatkowego źródła przychodu nie wydaje się niczym dziwnym. Czasem wystarczy poświęcić kilka godzin w ciągu dnia, a nawet tygodnia, aby znacząco podreperować domowy budżet. Oprócz tego dodatkowe pieniądze mogą zostać przeznaczone na przykład na wakacje czy na zakup nowego sprzętu. Osoby, które chcą zacząć oszczędzać, mogą z kolei wpłacić dodatkowe pieniądze na konto oszczędnościowe – po kilku miesiącach może zgromadzić się na nim całkiem spora kwota. 

Blogowanie – zarabiaj na swojej pasji

Interesujesz się sportem i zdrowym odżywianiem? Z pewnością znajdziesz czytelników bloga, którzy chętnie poznają nowe przepisy czy sposoby na wprowadzenie do swojej codzienności aktywności fizycznej. A może interesuje Cię hodowla pszczół, uprawa ogrodu, wędkarstwo czy rosyjskie kino? Blogowanie pozwoli Ci na bieżąco dzielić się swoją pasją – nowinkami w branży, Twoimi osiągnięciami czy prostymi sztuczkami, które odkryłeś i które doskonale sprawdzają się na co dzień. Kto wie, może z czasem uda Ci się stworzyć wokół siebie społeczność osób, które podzielają Twoje zainteresowania? 

Aby zarabiać na blogu, z pewnością musisz być wytrwały. Samo stworzenie bloga nie jest bardzo skomplikowane – w sieci znajdziesz wiele darmowych platform i szablonów, dzięki którym stworzysz bloga idealnie pasującego do Twojej wizji. Pamiętaj jednak, że bardzo ważna jest wytrwałość i regularność. Aby blog był wartościowy, musisz włożyć w niego sporo pracy. Coraz częściej można usłyszeć o osobach, które zarabiają na blogowaniu. Jeśli masz ciekawą pasję i chciałbyś się nią podzielić, to ten sposób z pewnością jest dla Ciebie.

Własny fanpage lub grupa 

Z pewnością kojarzysz bardzo znane strony na Facebooku lub grupy, który gromadzą setki tysięcy osób. Tutaj również konieczna jest regularność oraz tworzenie treści, które będą intrygować użytkowników. Stworzenie wartościowej grupy wymaga czasu i zaangażowania użytkowników, jednak nie potrzeba tutaj żadnych nakładów finansowych. To dobra propozycja dla osób, które potrafią pociągać za sobą prawdziwe tłumy. Grupa lub fanpage może dotyczyć Twojej pasji, konkretnych porad czy być po prostu sposobem na rozrywkę. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli Ci się uda, będziesz miał świetne źródło zarobku.

Warto wiedzieć, że w niektórych krajach tworzenie grup, skupiających fachowców, jest sposobem na regularny zarobek. Wystarczy zmienić ustawienia tak, aby dostęp do grupy był płatny. Pamiętaj jednak, aby była ona naprawdę wartościowa – wtedy w branży szybko rozejdzie się wieść o jej istnieniu, a Tobie nie zabraknie chętnych, którzy będą chcieli przyłączyć się do społeczności. 

Freelancing – copywriting, grafika, wirtualny asystent, a może tworzenie stron www? 

Freelancing cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Choć ilość freelancerów w Polsce nadal jest o wiele niższa niż w krajach zachodnich, każdego dnia kolejne osoby decydują się na taką pracę. W sieci można znaleźć sporo portali ogłoszeniowych, na których poszukiwani są freelancerzy – najczęściej są to copywriterzy, graficy, osoby, które zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych czy ich tworzeniem. Jeśli posiadasz podstawowe umiejętności w tym zakresie, poświęć nieco czasu na dokształcanie się i zdobycie pierwszych doświadczeń. Co prawda na początku zlecenia na pewno nie będą wysoko płatne, jednak po pewnym czasie – jeśli będziesz wytrwały i przyłożysz się do wykonywanej pracy – freelancing może stać się doskonałym, dodatkowym źródłem dochodu. 

Ciekawą opcją jest praca wirtualnego asystenta – czasem wystarczy godzina lub dwie w ciągu dnia, aby wykonać kilka telefonów, umówić spotkanie, wysłać maile czy zamówić kawę do biura osoby, która korzysta z Twoich usług. Jeśli jesteś w czymś dobry, zacznij ogłaszać się na tego typu portalach i szukać zleceń. Zdziwisz się, jak wiele osób poszukuje freelancera – nie tylko do szybkiego zlecenia, ale też do stałej współpracy. 

Programy afiliacyjne – sposób na zarobek bez nakładów finansowych

Kolejnym sposobem na zapewnienie sobie dodatkowego dochodu są programy afiliacyjne. Na czym to polega? Są to specjalne umowy, w ramach których sprzedawca jakiegoś produktu czy usługi płaci właścicielowi strony internetowej za wygenerowanie ruchu. Wystarczy stworzyć stronę www i umieścić na niej wartościowe treści oraz linki czy banery, prowadzące do strony sprzedawcy. Osoby, które skorzystają z linku lub zdecydują się na zakup sprzętu czy skorzystanie z usługi, zapewnią Ci zarobek – a dokładniej będzie to prowizja od sprzedawcy. Rozliczenie może odbywać się na różne sposoby: na podstawie ilości wejść na stronę sprzedawcy poprzez Twój link lub na podstawie ilości dokonanych zakupów. To jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie wpływów do domowego budżetu. 

Znalezienie dodatkowego źródła dochodu wcale nie jest trudne!

Jak widzisz, możliwości jest mnóstwo – wystarczy odrobina energii i pozytywnego nastawienia, aby szybko znaleźć dodatkowy zarobek. Dywersyfikacja źródeł dochodu to jeden z bardziej skutecznych sposobów na zadbanie nie tylko o swoją płynność finansową, ale też na zabezpieczenie się na przyszłość. W przypadku utraty pracy czy nagłych wydatków nie zostaniesz z niczym – dodatkowe źródło utrzymania i oszczędności to idealna opcja dla osób, które w odpowiedzialny sposób podchodzą do kwestii domowego budżetu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *